Adam Jarecki

Port Łódź

In życie on 05/10/2010 at 16:20

Adam JareckiNawiązując do moich wczorajszych narzekań – udało się!. Co prawda miejsce, gdzie znalazłem dla siebie białą koszulę było dosyć zaskakujące – Reserved (dzięki za podpowiedź, Michale!) – ale najlepiej wspominam sklep Conhpol.

Nie masz pewnie pojęcia, co to takiego? Ja też nie miałem. Otóż jest to sklep z przyzwoitymi butami (polskimi! to ci dopiero zaskoczenie, że jeszcze ktoś robi buty na miejscu a nie w Chinach) i uroczą obsługą. Co prawda nie mieli rozmiaru, ale kobieta rozszalała się do granic możliwości i sprowadza dla mnie wybrany model z… Bielska-Białej. Jest niewątpliwie dowodem na to, że kapitalizm mimo wszystko działa. Aktualnie trzymam kciuki, żeby rzeczywiście przesyłka dotarła do czwartku.

Przy okazji pobytu w Porcie Łódź (nie wiem dlaczego, ale sprzedawcy strasznie się krzywią, jeżeli określa się to centrum mianem „IKEI”) co nieco sobie poobserwowałem. Otóż jest to miejsce… puste. Tam, na tle Galerii Łódzkiej czy Manufaktury, nie ma w ogóle klientów. Dla sklepów to rzecz jasna bardzo zła wiadomość, ale dla kupującego – genialna. Wreszcie nie musisz się przeciskać w tłumie, do kas i obsługi nie ma żadnych kolejek a na dokładkę sprzedawcy są tak znudzeni, że każdy klient jest dla nich na wagę złota – przerywają lektury Irvinga, Gretkowskiej, Coelho i harlequinów (tak, wszystko to zauważyłem koło fotelików i krzeseł sprzedawczyń) i wreszcie mogą coś sensownego zrobić.

Myślę, że Port Łódź nie jest zachwycony wynikami finansowymi, ale dla zmęczonego po pracy klienta  jest to miejsce doskonałe. Szkoda tylko, że przy obecnym remoncie Pabianickiej korki są tam o każdej porze dnia i nocy. No ale przecież nie można narzekać, że miasto wreszcie te łódzkie dziury naprawia, prawda?

Adam Jarecki na Facebooku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s