Adam Jarecki

Prywatny ranking eurowizyjny

In życie on 24/03/2011 at 11:51

ESC 2011 DusseldorfMoje prywatne głosowanie w Eurovision Song Contest 2011 zaczyna miejsce dziesiąte (jeden punkt) w postaci Izraela i jego Dany International. Żeby nie było nieporozumień: miejsce w TOP10 zajmuje za nazwisko i ku pamięci zwycięstwa z końcówki XX wieku.

Miejsce dziewiąte i dwa punkty otrzymuje Ukraina, która w ostatniej chwili wygrała mój osobisty ranking z Rosją (której RTR postawił na łomotliwe dicho w wykonaniu Aleksieja Worobjowa).

Cóż to by była za Eurowizja, gdyby nie było w niej pop-rocka? W moim zestawieniu gatunek ten reprezentują na ósmym miejscu (trzy punkty) Duńczycy w barwach Królestwa Holandii. Niestety na samym ESC zaprezentują wersję anglojęzyczną, co moim zdaniem jest błędem.

Są takie proste, niemanieryczne piosenki, które natychmiast wpadają w ucho i nie wychodzą z głowy. Gdy przy okazji wywołują uśmiech na twarzy – czego więcej jeszcze chcieć? Siódme miejsce i cztery punkty wędrują w ręce Duńczyków.

I na finał pierwszego wpisu na ten temat: szóste miejsce i pięć punktów dla Szwajcarii i przezabawnej w warstwie muzycznej ballady.

Ciąg dalszy (dla niektórych „niestety”) nastąpi. 🙂

Adam Jarecki na Facebooku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s