Adam Jarecki

Dwie Polki w I półfinale

In ogólne on 06/05/2011 at 12:13

Można zacząć odliczanie: już we wtorek 10 maja pierwszy półfinał Eurowizji z uczestnictwem dwóch Polek: Magda Tul (zaczyna koncert, nie spóźniamy się!) reprezentuje Polskę, Ewelina Saszenko w barwach Litwy. Ciekawe, dlaczego 12 punktów z Polski pójdzie na Litwę. 😉

Ogląd co nas czeka pokazuje poniższy filmik miksujący wszystkie 19 krajów:

Moim zdaniem z I półfinału do finału przejdą na pewno następujące piosenki: Polska (nie odważyłbym się jej nie wpisać, choć trochę się boję o wynik), Norwegia (jeśli Stella nie sknoci piosenki na żywo), Turcja (jedyny rock w tym półfinale), Rosja (nie cierpię tego nie umiejącego śpiewać mydłka, ale powód awansu chyba oczywisty), Węgry (duża szansa na TOP3 w finale), Litwa (też nie odważyłbym się jej nie wpisać, choć kraj jako taki coraz mniej mi się podoba), Azerbejdżan (kaukaska siła głosujących), Grecja (chyba się nie zdarzyło, żeby nie weszli).

Największe rozczarowania, gdyż pamiętam świetne propozycje z ubiegłych lat, to: Serbia, Malta (Chiara, wracaj!) i Islandia (chyba obniżyli im akcyzę na alkohol w dniu wyboru reprezentanta).

Bardzo żałuję, że najprawdopodobniej nie przejdzie (przede wszystkim ze względu na politykę oraz „nieeurowizyjność”) propozycja Szwajcarii.

C.D.N. 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s