Adam Jarecki

Nadchodzi Facebook Timeline

In życie on 16/12/2011 at 12:50

Adam JareckiZ informacji podawanych przez Facebooka wynika, że od 23 grudnia 2011 r. użytkownicy będą mieli zmieniony wygląd profilu na Timeline. Nie wiem, czy dotyczy to rzeczywiście wszystkich czy tylko pewnej grupy, ale tak czy tak nie można tego zostawić ot tak sobie.

Timeline drastycznie zmienia sposób dystrybucji treści. Dotychczas dotarcie do tego, co dany człowiek zamieszczał na FB rok temu było potwornie uciążliwe i bardzo długo trwało (pomijam znane od dawna aplikacje szpiegowskie porządkujące ten śmietnik na potrzeby esbecji czy HR Divisions). Teraz, dzięki skrótom rocznym (pasek z datami po prawej stronie) tylko kilka kliknięć dzieli nas od poczytania statusów znajomych sprzed dwóch lat.

Dlatego też wszystkim gorąco zalecam przejrzenie zawartości swojego Facebooka. Robimy to w ten sposób:

1. Wchodzimy na adres: https://www.facebook.com/about/timeline (lub bez literki „s” po „http” – ja akurat mam od dawna szyfrowanie połączenia na Facebooku).

2. Możemy sobie obejrzeć filmik promocyjny, ale nie jest to konieczne.

3. Na dole po prawej znajdziesz – jeśli jesteś zalogowany(a) na Facebooku – guzik umożliwiający ci przetestowanie usługi: należy z niego skorzystać.

4. Zobaczysz swój Timeline, który zostanie upubliczniony 23 grudnia 2011 r. Masz zatem tydzień na wprowadzenie zmian, których niekiedy może być dużo.

5. Przejrzyj swoje stare wpisy i statusy sprzed paru lat – pozmieniaj dostępność (publiczne, znajomi, znajomi znajomych itd.). Usuń zdjęcia siebie w wymiotach poalkoholowych. W ogóle wywal to, czego się wstydzisz lub czego nie chciał(a)byś pokazać swojej matce i szefowi. Usuń historię swojego leczenia psychiatrycznego i chorób wenerycznych. 🙂

6. Nie ma prostszej drogi. Ciesz się, że masz chociaż tydzień na przeprowadzenie historycznej autocenzury. Lub przygotuj się do rezygnacji z Facebooka na rzecz np. Google+ (ale w tym wypadku miej świadomość, że jeśli Timeline się przyjmie, G+ też może ewoluować w tym kierunku).

Nowe podłużne zdjęcie na profilu jest wybierane przez Ciebie odrębnie, niezależnie od fotki głównej.

Życzę miłego przedświątecznego weekendu spędzonego na rzucaniu wulgaryzmów w kierunku monitora. 🙂

Adam Jarecki na Facebooku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s